Dorka bags n.o. ako súčasť siete organizácií Nadácie DEDO podporuje zamestnávanie zraniteľných ľudí nielen v krajčírskej dielni, ale aj na otvorenom trhu práce už od roku 2016.

Sme sociálni inovátori
V spolupráci s Nadáciou DEDO a neziskovou organizáciou Všetci pre rodinu svojou činnosťou prispievame k systémovému ukončovaniu bezdomovectva rodín.
Pracovné začleňovanie, ktorému sa náš tím venuje, prebieha vždy na základe individuálnych potrieb klienta, pre ktorého vytvárame vhodné pracovné podmienky.
Ľuďom, tak okrem finančných prostriedkov poskytujeme príležitosti na sebarealizáciu, ktorá im pomáha nájsť sebavedomie a zmysel života. Mnohí tak začínajú písať celkom nový ľudský príbeh.

Orientovaní  na UPCYKLING
Materiál, ktorý by inak skončil na smetisku dostáva druhú, ekologickú šancu, čím prispievame k ochrane našej planéty a životného prostredia. Neustále hľadáme ďalšie materiály, ktoré by sme dokázali upcyklovať na módne doplnky.

Nasmerovaní k celospoločenskej zmene
Našou víziou je dosiahnuť celospoločenskú zmenu systému v oblasti sociálneho nájomného bývania prostredníctvom prístupu Housing first, s funkčným príspevkom na bývanie a vďaka efektívnym službám podporovaného zamestnávania zraniteľných skupín.

Idea

Pracovné začleňovanie

Dorka bags n.o. ako súčasť siete Nadácie DEDO dopĺňa systémové ukončovanie bezdomovectva rodín na východnom Slovensku od bývania s odborným sprevádzaním až po zamestnávanie, vďaka ktorému si rodiny bývanie udržia. Neustále hľadáme inovatívne mechanizmy na flexibilnú podporu zamestnávania zraniteľných ľudí nielen v našej dielni ale aj na otvorenom pracovnom trhu.

Jedinečnosť

Každý produkt je originál

Jedinečné spojenie príbehu človeka s príbehom bannera vytvára unikátne tašky a fashion doplnky. Každá je originál. Všetky naše produkty sú vyrobené z použitej reklamnej banneroviny, ktorá je pevná, ľahko sa udržiava a výrezmi reklamných plôch vznikajú zaujímavé a neopakovateľné vzory.

100% Handmade

Vysoká odolnosť

Banner je spracovávaný ručne – čistenie, rezanie, nabíjanie cvokov, viazanie povrazových úchopov a zošitie tašky. Každý vyrobený kus prešiel rukami šikovných ľudí, ktorí z použitej reklamy vytvárajú moderné tašky a doplnky. Vďaka prirodzeným vlastnostiam materiálu vydržia všetky poveternostné podmienky a akékoľvek zaobchádzanie.

Plážová taška

Naša vlajková loď

Vlajkovou loďou našich produktov je extrémne odolná plážová taška. Nenechajte sa zmiasť názvom, okrem pláže je totiž skvelým pomocníkom aj na nákupoch. Strihy neustále vylepšujeme a vďaka tomu na našom eshope nájdete aj moderné ruksaky, priestranné kozmetické tašky, rôzne obaly a doplnky či večerné listovky.

PARTNERI

TOP